Fri 8.9.2023

Field 1
08:00 Hong Kong China Women's 8 - 14 People's Republic of China Women's Women's Pool A
09:45 Mānuka 15 - 9 People's Republic of China Mixed Mixed Crossovers Game 4
11:30 Binata Ultimate 13 - 7 Team India Open Open Pool B
13:15 Japan Open 13 - 14 Philippines Open Open Pool A
15:00 Japan Women's 15 - 13 Australia Women's Women's Pool A
Field 2
08:00 Philippines Master Mixed 13 - 10 Vintage Master Mixed Pool A
09:45 Philippines Open 15 - 6 Disc Knights Open Pool A
11:30 Japan Women's 15 - 4 Philippines Women's Women's Pool A
15:00 Australia Open 15 - 4 Binata Ultimate Open Pool B
Field 3
08:00 Australia Open 15 - 2 Republic of Korea Open Open Pool B
09:45 Hong Kong China Open 7 - 15 Koels Open Pool A
11:30 Australia Open 15 - 7 Chinese Taipei Open Open Pool B
13:15 Koels 15 - 7 Disc Knights Open Pool A
15:00 Chinese Taipei Open 15 - 7 Malaysia Open Open Pool B
Field 4
08:00 Chinese Taipei Open 15 - 10 Team India Open Open Pool B
11:30 South Team Durian 15 - 7 Team India Master Mixed Master Mixed Pool A
13:15 Hong Kong China Open 7 - 12 People's Republic of China Open Open Pool A
15:00 South Team Durian 9 - 12 Vintage Master Mixed Pool A
Field 5
08:00 Team India Master Mixed 15 - 13 People's Republic of China Master Mixed Master Mixed Pool A
11:30 Hong Kong China Women's 4 - 15 Pangolins Women's Pool A
13:15 Chinese Taipei Mixed 10 - 11 People's Republic of China Mixed Mixed Bracket (9-12) Game 7
15:00 Philippines Master Mixed 9 - 12 People's Republic of China Master Mixed Master Mixed Pool A
Field 6
08:00 Malaysia Open 15 - 9 Zero Discplacement Open Open Pool B
11:30 Malaysia Women's 15 - 5 Republic of Korea Women's Women's Pool A
13:15 Freakshow 12 - 11 Airborne Mixed Bracket (9-12) Game 8
15:00 Malaysia Women's 14 - 7 People's Republic of China Women's Women's Pool A
Field 7
09:45 Australia Mixed 15 - 3 Chinese Taipei Mixed Mixed Crossovers Game 3
11:30 Malaysia Open 15 - 5 Republic of Korea Open Open Pool B
13:15 Philippines Mixed 9 - 10 Mānuka Mixed Bracket (1-8) Game 9
15:00 Philippines Women's 8 - 10 Pangolins Women's Pool A
Field 8
09:45 Japan Open 15 - 7 People's Republic of China Open Open Pool A
11:30 Australia Women's 15 - 7 Chinese Taipei Women's Women's Pool A
13:15 Team India 13 - 12 Ambush UC Mixed Bracket (1-8) Game 10
15:00 Chinese Taipei Women's 15 - 3 Republic of Korea Women's Women's Pool A
Field 9
08:00 Brunei Vikings 12 - 15 United Arab Emirates Mixed Mixed Placement Pool (13-17)
09:45 Freakshow 7 - 15 Zero Discplacement Mixed Mixed Crossovers Game 5
11:30 Brunei Vikings 15 - 13 UB7 Mixed Placement Pool (13-17)
13:15 Japan Mixed 9 - 13 Australia Mixed Mixed Bracket (1-8) Game 11
15:00 Zero Discplacement Open 12 - 10 Republic of Korea Open Open Pool B
Field 10
08:00 Pioneers 15 - 9 UB7 Mixed Placement Pool (13-17)
09:45 Ambush UC 15 - 14 Airborne Mixed Crossovers Game 6
11:30 Thailand Mixed 12 - 11 United Arab Emirates Mixed Mixed Placement Pool (13-17)
13:15 Otters 9 - 14 Zero Discplacement Mixed Mixed Bracket (1-8) Game 12
15:00 Pioneers 15 - 5 Thailand Mixed Mixed Placement Pool (13-17)

Timezone: Asia/Manila. Local time: 19.7.2024 00:43