Thu 7.9.2023

Field 1
08:00 South Team Durian 15 - 6 People's Republic of China Master Mixed Master Mixed Pool A
09:45 Philippines Mixed 15 - 8 Australia Mixed Mixed Pool A
11:30 Australia Open 15 - 9 Malaysia Open Open Pool B
13:15 Philippines Open 15 - 5 Hong Kong China Open Open Pool A
15:00 Japan Mixed 14 - 11 Otters Mixed Crossovers Game 2
Field 2
08:00 Binata Ultimate 15 - 12 Zero Discplacement Open Open Pool B
11:30 Philippines Women's 15 - 6 Hong Kong China Women's Women's Pool A
13:15 Japan Open 15 - 10 Disc Knights Open Pool A
15:00 Philippines Mixed 15 - 7 Team India Mixed Crossovers Game 1
Field 3
08:00 Malaysia Open 15 - 8 Team India Open Open Pool B
09:45 Japan Mixed 15 - 10 Mānuka Mixed Pool B
11:30 Zero Discplacement Open 11 - 10 Team India Open Open Pool B
13:15 People's Republic of China Open 8 - 15 Koels Open Pool A
Field 4
08:00 Malaysia Women's 4 - 15 Pangolins Women's Pool A
09:45 Zero Discplacement Mixed 15 - 6 Brunei Vikings Mixed Pool A
11:30 Binata Ultimate 15 - 7 Republic of Korea Open Open Pool B
15:00 People's Republic of China Women's 15 - 1 Republic of Korea Women's Women's Pool A
Field 5
09:45 Japan Women's 15 - 1 Republic of Korea Women's Women's Pool A
11:30 Chinese Taipei Women's 15 - 6 People's Republic of China Women's Women's Pool A
15:00 Japan Women's 15 - 1 Hong Kong China Women's Women's Pool A
Field 6
09:45 Airborne 15 - 12 Pioneers Mixed Pool B
11:30 Australia Women's 15 - 10 Pangolins Women's Pool A
15:00 Australia Women's 15 - 1 Malaysia Women's Women's Pool A
Field 7
08:00 Philippines Master Mixed 15 - 10 Team India Master Mixed Master Mixed Pool A
09:45 Team India 14 - 10 Chinese Taipei Mixed Mixed Pool C
11:30 Vintage 13 - 6 Team India Master Mixed Master Mixed Pool A
15:00 Philippines Women's 6 - 9 Chinese Taipei Women's Women's Pool A
Field 8
08:00 Chinese Taipei Open 15 - 1 Republic of Korea Open Open Pool B
09:45 Freakshow 15 - 6 Thailand Mixed Mixed Pool C
11:30 Philippines Master Mixed 11 - 15 South Team Durian Master Mixed Pool A
15:00 Vintage 13 - 5 People's Republic of China Master Mixed Master Mixed Pool A
Field 9
08:00 Otters 15 - 10 Ambush UC Mixed Pool D
11:30 United Arab Emirates Mixed 6 - 12 UB7 Mixed Pool D
15:00 Brunei Vikings 7 - 12 Pioneers Mixed Placement Pool (13-17)
Field 10
08:00 People's Republic of China Mixed 14 - 10 UB7 Mixed Pool D
11:30 People's Republic of China Mixed 9 - 15 Ambush UC Mixed Pool D
15:00 Thailand Mixed 11 - 9 UB7 Mixed Placement Pool (13-17)

Timezone: Asia/Manila. Local time: 19.7.2024 01:56