menu
 

Wednesday    Thursday    Friday    Saturday    Sunday    All

Open

Bracket (1-8)
9.9.2023 08:00 Field 1 Chinese Taipei Open 7 - 15 Koels Game 2
9.9.2023 08:00 Field 5 Philippines Open 15 - 7 Malaysia Open Game 1
9.9.2023 08:00 Field 7 Australia Open 15 - 5 People's Republic of China Open Game 3
9.9.2023 08:00 Field 8 Japan Open 15 - 3 Binata Ultimate Game 4
Bracket (1-8) Semifinals
9.9.2023 11:30 Field 6 Malaysia Open 13 - 15 Chinese Taipei Open Game 7
9.9.2023 11:30 Field 8 People's Republic of China Open 11 - 10 Binata Ultimate Game 8
9.9.2023 15:00 Field 2 Philippines Open 15 - 8 Koels Game 5
9.9.2023 15:00 Field 3 Australia Open 13 - 11 Japan Open Game 6
Bracket (1-8) Finals
9.9.2023 15:00 Field 6 Chinese Taipei Open 13 - 10 People's Republic of China Open 5th Place
9.9.2023 15:00 Field 8 Malaysia Open 12 - 15 Binata Ultimate 7th Place
Placement Pool (9-13)
9.9.2023 08:00 Field 9 Hong Kong China Open 13 - 11 Team India Open
9.9.2023 08:00 Field 10 Disc Knights 15 - 6 Republic of Korea Open
9.9.2023 11:30 Field 9 Hong Kong China Open 15 - 7 Zero Discplacement Open
9.9.2023 11:30 Field 10 Disc Knights 15 - 6 Team India Open
9.9.2023 15:00 Field 9 Hong Kong China Open 15 - 11 Republic of Korea Open
9.9.2023 15:00 Field 10 Disc Knights 1 - 0 Zero Discplacement Open

Women's

Pool A
9.9.2023 08:00 Field 2 Philippines Women's 15 - 7 People's Republic of China Women's
9.9.2023 08:00 Field 3 Chinese Taipei Women's 8 - 12 Pangolins
9.9.2023 08:00 Field 4 Hong Kong China Women's 9 - 11 Malaysia Women's
9.9.2023 08:00 Field 6 Australia Women's 15 - 1 Republic of Korea Women's
9.9.2023 11:30 Field 2 Australia Women's 15 - 7 Philippines Women's
9.9.2023 11:30 Field 3 Japan Women's 15 - 4 Malaysia Women's
9.9.2023 11:30 Field 4 Hong Kong China Women's 14 - 8 Republic of Korea Women's
9.9.2023 11:30 Field 5 People's Republic of China Women's 8 - 15 Pangolins
9.9.2023 15:00 Field 4 Japan Women's 15 - 7 Chinese Taipei Women's

Mixed

Bracket (1-8) Semifinals
9.9.2023 09:45 Field 1 Mānuka 14 - 13 Zero Discplacement Mixed Game 13
9.9.2023 09:45 Field 2 Team India 10 - 13 Australia Mixed Game 14
9.9.2023 09:45 Field 5 Philippines Mixed 14 - 11 Otters Game 17
9.9.2023 09:45 Field 6 Ambush UC 11 - 15 Japan Mixed Game 18
Bracket (1-8) Finals
9.9.2023 13:15 Field 1 Zero Discplacement Mixed 15 - 9 Team India 3rd Place
9.9.2023 13:15 Field 5 Philippines Mixed 10 - 13 Japan Mixed 5th Place
9.9.2023 13:15 Field 6 Otters 10 - 11 Ambush UC 7th Place
Bracket (9-12) Finals
9.9.2023 09:45 Field 3 People's Republic of China Mixed 11 - 6 Freakshow 9th Place
9.9.2023 09:45 Field 4 Chinese Taipei Mixed 10 - 13 Airborne 11th Place
Placement Pool (13-17)
9.9.2023 09:45 Field 9 Brunei Vikings 13 - 10 Thailand Mixed
9.9.2023 09:45 Field 10 Pioneers 15 - 6 United Arab Emirates Mixed

Master Mixed

Crossover
9.9.2023 09:45 Field 7 Team India Master Mixed 11 - 13 People's Republic of China Master Mixed Game 1
Bracket (1-4)
9.9.2023 11:30 Field 1 South Team Durian 14 - 11 Philippines Master Mixed Game 2
9.9.2023 11:30 Field 7 Vintage 14 - 9 People's Republic of China Master Mixed Game 3
Bracket (1-4) Finals
9.9.2023 15:00 Field 1 South Team Durian 13 - 14 Vintage 1st Place
9.9.2023 15:00 Field 7 Philippines Master Mixed 14 - 5 People's Republic of China Master Mixed 3rd Place

Timezone: Asia/Manila. Local time: 25.6.2024 19:53


iCalendar (.ical)Grid (PDF)List (PDF)Printable version