menu
de_DE.utf8 en_GB.utf8 es_ES.utf8 fi_FI.utf8

Mixed, Pool A

GP: Pelit | W: Voitot | L: Tappiot | GF: Tehdyt maalit | GA: Päästetyt maalit | GD: Maaliero
#JoukkueGPWLGFGAGD
1
   Hybrid 
5
5
0
75
25
50
2
   Huwa 
5
4
1
66
61
5
3
5
3
2
64
58
6
4
5
2
3
54
68
-14
5
5
1
4
53
66
-13
6
   Airborne 
5
0
5
41
75
-34
Playoff (1-32)Playoff (33-48)

Games

Savage Ultimate - Huwa 13 - 15  Pelin kulku
Hybrid - Reading Ultimate 15 - 4  Pelin kulku
Airborne - Aethers Warsaw 10 - 15  Pelin kulku
Hybrid - Huwa 15 - 7  Pelin kulku
Savage Ultimate - Airborne 15 - 8  Pelin kulku
Reading Ultimate - Aethers Warsaw 13 - 14  Pelin kulku
Airborne - Huwa 10 - 15  Pelin kulku
Hybrid - Aethers Warsaw 15 - 3  Pelin kulku
Savage Ultimate - Reading Ultimate 15 - 8  Pelin kulku
Savage Ultimate - Aethers Warsaw 15 - 12  Pelin kulku
Reading Ultimate - Huwa 13 - 14  Pelin kulku
Hybrid - Airborne 15 - 5  Pelin kulku
Hybrid - Savage Ultimate 15 - 6  Pelin kulku
Reading Ultimate - Airborne 15 - 8  Pelin kulku
Huwa - Aethers Warsaw 15 - 10  Pelin kulku

Aikataulu

Mixed, Pool B

GP: Pelit | W: Voitot | L: Tappiot | GF: Tehdyt maalit | GA: Päästetyt maalit | GD: Maaliero
#JoukkueGPWLGFGAGD
1
   Odyssée 
5
5
0
75
46
29
2
   Freakshow 
5
4
1
70
50
20
3
5
3
2
64
58
6
4
5
1
4
60
69
-9
5
5
1
4
50
67
-17
6
   Charrúa 
5
1
4
45
74
-29
Playoff (1-32)Playoff (33-48)

Games

Tartu Turbulence - Charrúa 15 - 8  Pelin kulku
ERHe Ultimate - Disctèrics 15 - 9  Pelin kulku
Odyssée - Freakshow 15 - 10  Pelin kulku
Odyssée - Charrúa 15 - 6  Pelin kulku
Tartu Turbulence - ERHe Ultimate 15 - 11  Pelin kulku
Freakshow - Disctèrics 15 - 7  Pelin kulku
Odyssée - Disctèrics 15 - 10  Pelin kulku
Tartu Turbulence - Freakshow 12 - 15  Pelin kulku
ERHe Ultimate - Charrúa 14 - 15  Pelin kulku
Freakshow - Charrúa 15 - 9  Pelin kulku
Odyssée - ERHe Ultimate 15 - 13  Pelin kulku
Tartu Turbulence - Disctèrics 15 - 9  Pelin kulku
Odyssée - Tartu Turbulence 15 - 7  Pelin kulku
Freakshow - ERHe Ultimate 15 - 7  Pelin kulku
Charrúa - Disctèrics 7 - 15  Pelin kulku

Aikataulu

Mixed, Pool C

GP: Pelit | W: Voitot | L: Tappiot | GF: Tehdyt maalit | GA: Päästetyt maalit | GD: Maaliero
#JoukkueGPWLGFGAGD
1
   Zamperl 
5
4
1
71
38
33
2
   Manly Mosh 
5
4
1
71
40
31
3
   Union 
5
4
1
67
42
25
4
   Outsiterz 
5
2
3
54
58
-4
5
   Macondo 
5
1
4
39
63
-24
6
   Framnes 
5
0
5
14
75
-61
Playoff (1-32)Playoff (33-48)

Games

Macondo - Union 5 - 15  Pelin kulku
Manly Mosh - Outsiterz 15 - 8  Pelin kulku
Framnes - Zamperl 4 - 15  Pelin kulku
Union - Zamperl 7 - 15  Pelin kulku
Macondo - Outsiterz 10 - 15  Pelin kulku
Manly Mosh - Framnes 15 - 2  Pelin kulku
Manly Mosh - Macondo 15 - 4  Pelin kulku
Zamperl - Outsiterz 15 - 7  Pelin kulku
Union - Framnes 15 - 2  Pelin kulku
Manly Mosh - Union 11 - 15  Pelin kulku
Macondo - Zamperl 5 - 15  Pelin kulku
Framnes - Outsiterz 3 - 15  Pelin kulku
Union - Outsiterz 15 - 9  Pelin kulku
Macondo - Framnes 15 - 3  Pelin kulku
Manly Mosh - Zamperl 15 - 11  Pelin kulku

Aikataulu

Mixed, Pool D

GP: Pelit | W: Voitot | L: Tappiot | GF: Tehdyt maalit | GA: Päästetyt maalit | GD: Maaliero
#JoukkueGPWLGFGAGD
1
5
5
0
75
42
33
2
   Monkey 
5
3
2
64
59
5
3
5
3
2
69
57
12
4
   Academia 
5
3
2
61
65
-4
5
5
1
4
52
71
-19
6
5
0
5
47
74
-27
Playoff (1-32)Playoff (33-48)

Games

Academia - Leamington Lemmings 15 - 13  Pelin kulku
Brisbanites - Monkey 10 - 15  Pelin kulku
Mosquitos Klosterneuburg - Sweet Dreams 15 - 7  Pelin kulku
Mosquitos Klosterneuburg - Brisbanites 15 - 4  Pelin kulku
Academia - Sweet Dreams 15 - 10  Pelin kulku
Leamington Lemmings - Monkey 15 - 10  Pelin kulku
Leamington Lemmings - Brisbanites 15 - 10  Pelin kulku
Monkey - Sweet Dreams 15 - 14  Pelin kulku
Mosquitos Klosterneuburg - Academia 15 - 11  Pelin kulku
Mosquitos Klosterneuburg - Leamington Lemmings 15 - 11  Pelin kulku
Brisbanites - Sweet Dreams 11 - 14  Pelin kulku
Academia - Monkey 5 - 15  Pelin kulku
Leamington Lemmings - Sweet Dreams 15 - 7  Pelin kulku
Academia - Brisbanites 15 - 12  Pelin kulku
Mosquitos Klosterneuburg - Monkey 15 - 9  Pelin kulku

Aikataulu

Mixed, Pool E

GP: Pelit | W: Voitot | L: Tappiot | GF: Tehdyt maalit | GA: Päästetyt maalit | GD: Maaliero
#JoukkueGPWLGFGAGD
1
   Deep Space 
5
5
0
74
50
24
2
5
3
2
67
62
5
3
   JANDLUX 
5
3
2
65
66
-1
4
5
2
3
65
70
-5
5
   PELT 
5
2
3
65
66
-1
6
5
0
5
53
75
-22
Playoff (1-32)Playoff (33-48)

Games

PELT - Chilli Heat 15 - 13  Pelin kulku
Deep Space - JANDLUX 15 - 11  Pelin kulku
Helsinki Ultimate - Top Ultimate Mix 14 - 15  Pelin kulku
JANDLUX - Helsinki Ultimate 15 - 12  Pelin kulku
Deep Space - Chilli Heat 15 - 9  Pelin kulku
Top Ultimate Mix - PELT 15 - 12  Pelin kulku
Top Ultimate Mix - Chilli Heat 12 - 15  Pelin kulku
JANDLUX - PELT 14 - 12  Pelin kulku
Deep Space - Helsinki Ultimate 15 - 8  Pelin kulku
Deep Space - PELT 15 - 11  Pelin kulku
JANDLUX - Top Ultimate Mix 15 - 12  Pelin kulku
Helsinki Ultimate - Chilli Heat 10 - 15  Pelin kulku
Helsinki Ultimate - PELT 9 - 15  Pelin kulku
Deep Space - Top Ultimate Mix 14 - 11  Pelin kulku
JANDLUX - Chilli Heat 10 - 15  Pelin kulku

Aikataulu

Mixed, Pool F

GP: Pelit | W: Voitot | L: Tappiot | GF: Tehdyt maalit | GA: Päästetyt maalit | GD: Maaliero
#JoukkueGPWLGFGAGD
1
   XIST 
5
5
0
75
38
37
2
   33 Tours 
5
4
1
69
55
14
3
   Meclao 
5
3
2
62
65
-3
4
   Chilly 
5
2
3
60
69
-9
5
   Guayota 
5
1
4
61
70
-9
6
   Gentle 
5
0
5
45
75
-30
Playoff (1-32)Playoff (33-48)

Games

Meclao - 33 Tours 11 - 15  Pelin kulku
Chilly - Gentle 15 - 12  Pelin kulku
XIST - Guayota 15 - 9  Pelin kulku
Chilly - Guayota 15 - 12  Pelin kulku
XIST - 33 Tours 15 - 9  Pelin kulku
Meclao - Gentle 15 - 12  Pelin kulku
XIST - Gentle 15 - 7  Pelin kulku
Meclao - Chilly 15 - 12  Pelin kulku
33 Tours - Guayota 15 - 14  Pelin kulku
33 Tours - Chilly 15 - 11  Pelin kulku
Gentle - Guayota 10 - 15  Pelin kulku
XIST - Meclao 15 - 6  Pelin kulku
XIST - Chilly 15 - 7  Pelin kulku
Meclao - Guayota 15 - 11  Pelin kulku
33 Tours - Gentle 15 - 4  Pelin kulku

Aikataulu

Mixed, Pool G

GP: Pelit | W: Voitot | L: Tappiot | GF: Tehdyt maalit | GA: Päästetyt maalit | GD: Maaliero
#JoukkueGPWLGFGAGD
1
   shame. 
5
5
0
75
30
45
2
   ZU Splash 
5
4
1
64
53
11
3
5
3
2
60
64
-4
4
5
2
3
60
63
-3
5
   Rebel 
5
1
4
48
72
-24
6
   Avalon 
5
0
5
49
74
-25
Playoff (1-32)Playoff (33-48)

Games

Hammers Bs As - Avalon 15 - 10  Pelin kulku
BFD Redshot - ZU Splash 11 - 15  Pelin kulku
shame. - Rebel 15 - 6  Pelin kulku
ZU Splash - Hammers Bs As 14 - 11  Pelin kulku
Avalon - Rebel 13 - 15  Pelin kulku
shame. - BFD Redshot 15 - 4  Pelin kulku
ZU Splash - Rebel 15 - 4  Pelin kulku
BFD Redshot - Hammers Bs As 15 - 11  Pelin kulku
shame. - Avalon 15 - 5  Pelin kulku
BFD Redshot - Rebel 15 - 14  Pelin kulku
ZU Splash - Avalon 14 - 12  Pelin kulku
shame. - Hammers Bs As 15 - 9  Pelin kulku
shame. - ZU Splash 15 - 6  Pelin kulku
BFD Redshot - Avalon 15 - 9  Pelin kulku
Hammers Bs As - Rebel 14 - 9  Pelin kulku

Aikataulu

Mixed, Pool H

GP: Pelit | W: Voitot | L: Tappiot | GF: Tehdyt maalit | GA: Päästetyt maalit | GD: Maaliero
#JoukkueGPWLGFGAGD
1
5
5
0
75
42
33
2
   Royals 
5
4
1
70
41
29
3
   SuperNova 
5
3
2
63
53
10
4
5
2
3
66
58
8
5
   Panic 
5
1
4
38
73
-35
6
   Siempre 
5
0
5
30
75
-45
Playoff (1-32)Playoff (33-48)

Games

Tiefseetaucher - Siempre 15 - 3  Pelin kulku
Royals - Panic 15 - 2  Pelin kulku
CUS Padova Rangərs - SuperNova 11 - 15  Pelin kulku
Tiefseetaucher - Royals 15 - 11  Pelin kulku
Panic - CUS Padova Rangərs 9 - 15  Pelin kulku
SuperNova - Siempre 15 - 5  Pelin kulku
Royals - CUS Padova Rangərs 14 - 13  Pelin kulku
Tiefseetaucher - SuperNova 15 - 11  Pelin kulku
Panic - Siempre 15 - 13  Pelin kulku
Tiefseetaucher - CUS Padova Rangərs 15 - 12  Pelin kulku
Royals - Siempre 15 - 4  Pelin kulku
Panic - SuperNova 7 - 15  Pelin kulku
CUS Padova Rangərs - Siempre 15 - 5  Pelin kulku
Tiefseetaucher - Panic 15 - 5  Pelin kulku
Royals - SuperNova 15 - 7  Pelin kulku

Aikataulu

Mixed, Playoff (1-32)

Round 1Round 2QuarterfinalsSemifinalsFinalsSijoitus
      
Hybrid     
15-6 Hybrid    
Academia     
 15-10 Hybrid   
Freakshow     
11-15 Union    
Union     
  15-11 Hybrid  
Tiefseetaucher     
15-5 Tiefseetaucher    
Top Ultimate Mix     
 15-6 Tiefseetaucher   
ZU Splash     
15-10 ZU Splash    
Meclao     
   15-7 Hybrid 
Deep Space     
15-12 Deep Space    
CUS Padova Rangərs     
 15-9 Deep Space   
33 Tours     
14-10 33 Tours    
BFD Redshot     
  14-15 Mosquitos Klosterneuburg  
Mosquitos Klosterneuburg     
15-10 Mosquitos Klosterneuburg    
Aethers Warsaw     
 15-12 Mosquitos Klosterneuburg   
Manly Mosh     
14-15 Tartu Turbulence    
Tartu Turbulence     
    15-9 Kulta Hybrid
Zamperl     
15-6 Zamperl    
ERHe Ultimate     
 15-4 Zamperl   
Monkey     
15-13 Monkey    
Savage Ultimate     
  12-15 XIST  
XIST     
15-5 XIST    
Hammers Bs As     
 15-11 XIST   
Chilli Heat     
8-15 SuperNova    
SuperNova     
   15-11 XIST 
shame.     
15-12 shame.   Hopea XIST
Chilly     
 15-12 shame.   
Royals     
15-12 Royals    
JANDLUX     
  13-12 shame.  
Odyssée     
14-12 Odyssée   Mosquitos Klosterneuburg 
Outsiterz   12-15 Pronssi shame.
 15-7 Odyssée  shame. 
Huwa     
14-13 Huwa  Tiefseetaucher 4. Mosquitos Klosterneuburg
Leamington Lemmings  15-9 Tiefseetaucher 
    Deep Space  
    13-15 5. Zamperl
    Zamperl  
   15-7 Zamperl 
    Odyssée  
     6. Tiefseetaucher
     Deep Space 
    15-10 7. Deep Space
     Odyssée 
   Union   
  14-15 ZU Splash 8. Odyssée
   ZU Splash   
   13-15 Tartu Turbulence 
   33 Tours   
  14-15 Tartu Turbulence  
   Tartu Turbulence   
    15-11 9. Tartu Turbulence
   Monkey   
  15-14 Monkey  
   SuperNova   
   4-15 Royals 
   Royals   
  15-9 Royals 10. Royals
   Huwa   
     ZU Splash 
    15-13 11. ZU Splash
     Monkey 
      
    Union 12. Monkey
   14-15 33 Tours 
    33 Tours  
    15-11 13. 33 Tours
    SuperNova  
   14-12 SuperNova 
    Huwa  
     14. SuperNova
     Union 
    15-5 15. Union
     Huwa 
      
     16. Huwa
      
      
      
  Academia    
 12-11 Academia   
  Freakshow    
  8-15 Meclao  
  Top Ultimate Mix    
 9-15 Meclao   
  Meclao    
   14-15 CUS Padova Rangərs 
  CUS Padova Rangərs    
 15-9 CUS Padova Rangərs   
  BFD Redshot    
  14-13 CUS Padova Rangərs  
  Aethers Warsaw    
 6-15 Manly Mosh   
  Manly Mosh    
    7-15 17. Savage Ultimate
  ERHe Ultimate    
 11-15 Savage Ultimate   
  Savage Ultimate    
  15-14 Savage Ultimate  
  Hammers Bs As    
 10-15 Chilli Heat   
  Chilli Heat    
   15-14 Savage Ultimate 
  Chilly    
 9-14 JANDLUX  18. CUS Padova Rangərs
  JANDLUX    
  15-12 JANDLUX  
  Outsiterz    
 15-12 Outsiterz  Meclao 
  Leamington Lemmings  10-15 19. JANDLUX
     JANDLUX 
      
    Academia 20. Meclao
   15-14 Academia 
    Manly Mosh  
    10-15 21. Outsiterz
    Chilli Heat  
   12-15 Outsiterz 
    Outsiterz  
     22. Academia
     Manly Mosh 
    12-15 23. Chilli Heat
     Chilli Heat 
   Freakshow   
  13-11 Freakshow 24. Manly Mosh
   Top Ultimate Mix   
   10-15 BFD Redshot 
   BFD Redshot   
  15-6 BFD Redshot  
   Aethers Warsaw   
    15-11 25. BFD Redshot
   ERHe Ultimate   
  14-11 ERHe Ultimate  
   Hammers Bs As   
   11-15 Chilly 
   Chilly   
  15-9 Chilly 26. Chilly
   Leamington Lemmings   
     Freakshow 
    15-8 27. Freakshow
     ERHe Ultimate 
      
    Top Ultimate Mix 28. ERHe Ultimate
   13-15 Aethers Warsaw 
    Aethers Warsaw  
    15-14 29. Aethers Warsaw
    Hammers Bs As  
   8-15 Leamington Lemmings 
    Leamington Lemmings  
     30. Leamington Lemmings
     Top Ultimate Mix 
    15-11 31. Top Ultimate Mix
     Hammers Bs As 
      
     32. Hammers Bs As

Aikataulu

Mixed, Playoff (33-48)

Round 1QuarterfinalsSemifinalsFinalsSijoitus
     
Reading Ultimate    
15-6 Reading Ultimate   
Charrúa    
 15-6 Reading Ultimate  
Panic    
15-14 Panic   
Avalon    
  12-15 PELT 
PELT    
15-7 PELT   
Gentle    
 15-8 PELT  
Sweet Dreams    
14-12 Sweet Dreams   
Framnes    
   15-12 33. PELT
Macondo    
13-15 Brisbanites   
Brisbanites    
 12-15 Guayota  
Guayota    
15-8 Guayota   
Helsinki Ultimate    
  10-15 Disctèrics 
Rebel    
15-10 Rebel  34. Disctèrics
Siempre    
 10-13 Disctèrics  
Disctèrics    
15-8 Disctèrics  Reading Ultimate 
Airborne  11-15 35. Guayota
    Guayota 
     
   Panic 36. Reading Ultimate
  15-13 Panic 
   Sweet Dreams  
   6-15 37. Brisbanites
   Brisbanites  
  15-11 Brisbanites 
   Rebel  
    38. Panic
    Sweet Dreams 
   15-12 39. Sweet Dreams
    Rebel 
     
  Charrúa  40. Rebel
 12-15 Avalon  
  Avalon   
  12-15 Gentle 
  Gentle   
 15-5 Gentle  
  Framnes   
   15-7 41. Gentle
  Macondo   
 15-14 Macondo  
  Helsinki Ultimate   
  12-15 Airborne 
  Siempre   
 9-15 Airborne 42. Airborne
  Airborne   
    Avalon 
   12-14 43. Macondo
    Macondo 
     
   Charrúa 44. Avalon
  11-15 Framnes 
   Framnes  
   13-15 45. Helsinki Ultimate
   Helsinki Ultimate  
  15-14 Helsinki Ultimate 
   Siempre  
    46. Framnes
    Charrúa 
   13-12 47. Charrúa
    Siempre 
     
    48. Siempre

Aikataulu

Pistepörssin kärkisijat

PelaajaJoukkuePelit SyötötMaalitYht.
Mateusz GibkiSavage Ultimate1049453
Cristy McAllisterPELT940949
Tannor Johnson-GoTartu Turbulence10341246
Christopher LungSuperNova1042446
Guillaume EspitiaMonkey1041243
Marin RabaTartu Turbulence10113142
Jiao LiuHuwa10142741
Matthew CalderManly Mosh10231841
Tom BlasmanTiefseetaucher10281240
Kya WiyaManly Mosh10172138
Pistepörssi